Štafeta českých biatlonistek byla v Ruhpoldingu patnáctá, dojela nejhůř v sezoně

Biatlonová štafeta Eva Puskarčíková, Tereza Voborníková, Markéta Davidová, Jessica Jislová da Světovém poháru v Ruhpoldingu patnáctá se ztrátou 3:42,4 na vítěznou Francii. Češky tak po sedmém a osmém místu z předchozích závodů na 4×6 km zaznamenaly nejhorší výsledek v sezoně.

Questo articolo è stato tradotto automaticamente in inglese. Nejmladší členka týmu musela po stojce dokonce na trestné kolo a ještě o jednu příčku klesla.

Vdruhé polovině závodu se nejlepším českým reprezentantkám Davidové e Jislové podařilo vytáhnout štafetu z třetí desítky alespoň na patnácté místo. Celkově musely biatlonistky vedle jednoho trestného kola ještě desetkrát dobíjet.

Pouze o jedno misto před Češkami dojely Švýcarky, což týmu trenéra Egila Gjellanda stačilo k udržení desáté pozice v hodnocení zemí opravňující k nasazení pěti závodnic na olympijských hrách v Pekingu.

Francie si dojela pro druhé vítězství v sezoně s více než půlminutovým náskokem před Švédskem, jež startovalo bez hvězdných sester Öbergových. Třetí di Rusky.

Světový pohár contro Ruhpoldingu pokračuje contro sobotu mužskou štafetou, contro neděli se jedou stíhací závody.

SP contro biatlonu contro Ruhpoldingu (Německo):

Ženy – štafeta 4×6 km: 1. Francie (Chevalierová-Bouchetová, Chevalierová, Braisazová-Bouchetová, Simonová) 1:10:50,0 (0 tr. okruhů + 4 dobíjení), 2. Švédsko (Skottheimová, Nilssonová, Brorssonová, Magnussonová) -35,1 ( 0+2), 3. Rusko (Vasněcovová, Mironovová, Kazakevičová, Rezcovová) -1:12,2 (0+6), 4. Německo -1:26,6 (1+5), 5. Bělorusko -1: 27,8 (1+7), 6. Italia -1:28,4 (0+7), …15. Cesko (Puskarčíková, Voborníková, Davidová, Jislová) -3:42,4 (1+10).